Z horké půdy v Lichkově vezeme plný počet bodů

OKRESNÍ PŘEBOR III. TŘÍDY 2019/2020

1. KOLO

LICHKOV 2:3 KERHARTICE (0:2)

GÓLY: 76. MERTA, 90. MATOULEK F. – 15. MOTL (HONZ), 18. ROSSLER (KAPLAN), 52. KAPLAN (KUKLA)

SESTAVA: PÁVEK – PIRKL (62. HRDINA), JANOTA (C), ČADA (57. KROULÍK), HONZ – ŠTUSÁK, ROSSLER, MOTL (46. MATOUŠEK), KAPLAN, MARTINEC (68. BUBEN) – RUS (46. KUKLA)

Nová sezona je konečně tady a obrozené mužstvo Kerhartic do ní vstoupilo utkáním na horké půdě v Lichkově. V základní sestavě se objevily hned čtyři letní posily a další čtyři začaly zápas na lavičce náhradníků.

Hned ve 2. minutě přistrčil Kaplan míč na Motla a ten těsně minul branku. V 7. minutě vyslal znovu Kaplan Štusáka a ten byl u vápna sražen, ale standardka se nepovedla. V 9. minutě po další standardce rozehrané Martincem Janota branku netrefil. V 11. minutě si pěkně Kaplan vyměnil míč s Motlem, ale nezakončil. Ve 13. minutě byl Kaplan faulován, ale Štusák nenašel ve vápně spoluhráče. Ve 14. minutě se poprvé do zakončení dostali domácí, kdy po rohu mířili vedle. 16. minuta přinesla radost z prvního gólu sezóny. Dal ho Motl poté, co dostal míč do strany od Honze, navedl si ho do střelecké pozice a vypálil razantní a přesnou střelu, která se od tyče odrazila do brány. 0:1. O minutu později vytáhl Pávek skvělý zákrok, když pěknou střelu k tyči vytáhl na roh, z kterého zakončení obrana zblokovala. V minutě 18. obdržel první žlutou kartu v zápase domácí Gerža. Ve 21. minutě Kaplan svůj průnik nezakončil, ale o minutu později přistrčil míč na Rosslera, který se opřel za vápnem do míče, a tečovaná střela skončila za zády domácího gólmana. 0:2. Za další minutu skončil Štusákův oblouček těsně nad břevnem. Pak na chvíli převzali iniciativu domácí a byly z toho dva střelecké pokusy vedle naší brány od Matoulka a Merty. Ve 33. minutě dostal hodně tmavou žlutou kartu po faulu debutant v našem dresu Čada, ale domácí kapitán Bednář branku z trestného kopu přestřelil. Ve 35. minutě opět aktivní Kaplan centroval do vápna, kde míč Štusák netrefil přesně. Ve 38. minutě fauloval Honz a další trestný kop Bednáře odvracíme na roh. Ve 39. minutě na druhé straně po pěkné kombinaci Kaplan – Štusák – Rus, poslední jmenovaný z úhlu netrefil branku. Ve 41. minutě Pirkl podskočil balon a nejaktivnější domácí hráč Bednář trefil tyč naší branky i s přispěním teče gólmana Pávka. Ve 43. minutě Motl po přistrčení Kaplana branku netrefil a to bylo bohužel pro něho poslední, co na hřišti předvedl. V závěru poločasu se totiž ve vzdušném souboji střetl hlavou s protihráčem a odnesl ho roztrženým obočím. Hned poté rozhodčí Serbousek ukončil poločas a smolař Motl se už na hřišti neobjevil.

Do druhé půle jsme tedy vstoupili hned se dvěma změnami v sestavě. Ze šatny se na hřiště nevrátil zraněný Motl a také Míra Rus. Nahradili je Matoušek a další novic v sestavě Kukla. Ve 46. minutě nebezpečnou akci domácích stihl Janota zpomalit a centr šel mimo nebezpečný prostor. V 51. minutě zastavil skvěle hrajícího Kaplana domácí Kreusel jen za cenu žluté karty. Za další minutu Kaplan našel Kuklu, ten v souboji upadl a Martincova střela končí rohem. O další minutu později další střelu Martince chytil domácí gólman. V 54. minutě domácí Plodek prováhal možnost k zakončení a Janota mu míč sebral. Uklidnění přišlo v minutě 55, když akci zrychlil jedním dotykem Kukla a rozběhnutý Kaplan po dlouhé kličce vyběhnutému gólmanovi poslal míč do odkryté brány – 0:3. Za další minutu namlsaný Kaplan přihrávku Štusáka do vápna těsně nestihl. V 57. minutě se na hřiště dostal Kroulík, který nahradil Čadu. V 59. minutě poslal krásný balon do strany na Štusáka Rossler, ale centr končí mimo hrací plochu. V 60. minutě Pávek lapil centr aktivního Bednáře. V 62. minutě vystřídal Pirkla Hrdina. V 63. minutě si zopakoval Rossler další pěkný balon do prostoru na Štusáka se stejným vyústěním. V 68. minutě se dostal na hřiště i Buben, když nahradil Martince. V 70. minutě srazil střelu domácího Merty Pávek na roh a na druhé straně hřiště vyslal Štusák Matouška, ale ten nestihl zakončit. V 75. minutě se ocitl Kukla sám před gólmanem po přihrávce Kaplana, ale střelecký účet si zatím v kerhartickém dresu neotevřel. O minutu později zkusil štěstí z dálky Rossler a byl z toho roh. V 77. minutě přišla komplikace, když se z ničeho nic ocitl sám před Pávkem po chybě obrany Merta a snížil na 1:3. V 81. minutě mířil Kukla těsně mimo po akci Kaplana a Štusáka. V 83. minutě další trestný kop Bednáře minul naší branku o metr. V 86. minutě Kaplanovi střela nesedla. Domácí se nadechovali k závěrečnému náporu a po rohu Bednáře dostal z vápna míč Janota. Bednář se dočkal v nastaveném čase, když faul Janoty potrestal z trestného kopu – 2:3. Víc toho domácí už nestihli a tak si připisujeme první 3 body do tabulky.

Utkání v Lichkově jsme tedy bodově zvládli na jedničku. Vítězství bylo zasloužené a zápas jsme měli pod kontrolou až do jeho závěru, kdy jsme si nechali zbytečně vstřelit dvě branky. Nově se tvořící mužstvo stále ještě hledá svoji tvář a optimální složení. I proto je potřeba vyzkoušet různé herní varianty a na hřiště se poměrně brzy dostali i hráči připravení na lavičce. Tím samozřejmě trochu utrpěla souhra a součinnost jednotlivých řad. Hlavně nucená absence Motla ve středu pole byla ve druhé půli znát. Přesto jsme utkání v pohodě zvládli a získané poznatky a zkušenosti se jistě projeví v dalších utkáních, které nás čekají. Třeba už to příští domácí kdy budeme v sobotu 17.8. od 16 hodin hostit tým Lukové.