Třetí výhra zvenku nás vrátila na čelo tabulky

OKRESNÍ PŘEBOR III. TŘÍDY 2019/2020

5. KOLO

TĚCHONÍN 1 : 5 KERHARTICE (1 : 2)

Góly: 27. Lazorka – 12. Pávek (Kaplan), 18. Štusák (Pirkl), 64. Pávek (Kaláb), 71. Kaplan, 85. Štusák

Sestava: Zeman (86. Třešňák) – Honz, Janota ©, Brodský, Buben – Martinec (57. Staněk), Kaplan (80. Matoušek), Kaláb, Štusák – Pávek, Pirkl (64. Kroulík)

S touhou odčinit smolný a neúspěšný zápas z minulého týdne a potvrdit 100% bodovou bilanci ze soupeřových hřišť, jsme přijeli k utkání pátého kola do Těchonína. Místní mužstvo pro nás představovalo velkou neznámou, protože jsme se s ním nesetkali několik let, kdy Těchonín hrál vyšší soutěže a nyní po obměně kádru se po loňském posledním místě v okresním přeboru musí spokojit s nejnižší soutěží na okrese.

K utkání jsme přijeli opět bez několika klíčových hráčů, přesto se podařilo najít sestavu, která byla více než konkurenceschopná čelit domácímu mužstvu.

Po vydatném dešti, který neustával ani během zápasu, bylo důležité do utkání dobře vstoupit a pokusit se kombinačně přehrát soupeře a vstřelit branku dřív, než se terén promění v bahenní lázeň. To se celkem dařilo a ve 3. minutě vystihl presující Štusák rozehrávku, ale pak fauloval gólmana. O minutu později presoval brankáře tentokrát Pirkl. Ten ho v nouzi odkopem trefil, ale Pávek nezachoval chladnou hlavu a odražený míč do brány neposlal. Ve 12. minutě zastavil Honz útok domácích skluzem a z následného protiútoku našel Kaplan výborně Pávka a ten poslal střelu o tyč do brány – 0:1. O chvíli později Pávek dobře přešel přes obránce a střelou trefil gólmana. Ve 14. minutě si zbytečně vykoledoval žlutou kartu Brodský, když si pustil pusu na špacír. V 18. minutě přenesl Kaplan hru na pravou stranu, kde Štusák hledal před bránou Pirkla. Pak se útočník Pirkl skvěle uvolnil ve vápně a Pávek měl tutovku, která skončila rohem. Po něm už jsme se ujali vedení 0:2, když po sérii odrazů uklidil míč do sítě Štusák. Pak v minutě 21. naše obrana opět zmařila útok domácím a z protiútoku Štusák těsně minul branku. V další šanci Kaplan překopl levačkou branku. Ve 23. minutě hodil Martinec dlouhý aut a Pávkovu hlavičku gólman vyrazil. Následná střela Kaplana nemířila mezi tyče. Ve 26. minutě uviděl žlutou kartu Pirkl. Ve 27. minutě po naší ztrátě míče předvedli domácí pěknou akci, která po centru z pravé strany a hlavičce volného Lazorky končí v naší síti – 1:2. Pak Kaláb z trestného kopu minul branku o hodně. V minutě 31. domácí Uhlíř centroval tentokrát z leva, ale míč nikdo netrefil. Ve 35. minutě kopl po faulu na Brodského Buben standardku dobře, ale Kaláb zakončit nezvládl. Ve 37. minutě další nebezpečný centr domácích z pravé strany obrana se Zemanem zpacifikovala. Pak střelu domácího Křivohlávka zblokoval Honz a dorážku netrefil Černohous. Další střelu na Zemana vyslal Polzer, ale ten si poradil. Na konci první půle ještě Martinec v šanci trefil gólmana a Kaláb z dorážky těsně minul. Před poločasovým hvizdem Martincův dlouhý aut z levé strany prodloužil hlavou Kaláb a Buben trefil hráče před sebou.

Propršený poločas tedy přinesl ošemetné skóre 1:2 pro nás a zdaleka nic nebylo rozhodnuto. Ve 49. minutě si Buben udělal útočný výlet a po skvělé narážečce předložil míč Štusákovi, který trefil gólmana. V 50. minutě uviděl žlutou kartu po faulu na Kaplana Lazorka a o chvíli později se tento asi nejnebezpečnější hráč domácích dostal do zakončení, ale branku nedal. V 57. minutě nastartoval Kaláb přihrávkou na levou lajnu Martince a jeho střela skončila rohem. Pak Martince vystřídal uzdravený Staněk. V 58. minutě přišla další zbytečná žlutá karta za řeči pro Kalába. V 60. minutě po Brodského trestném kopu Kaláb obranu neprostřelil. V 64. minutě přišla nádherná akce, když Kaplan krásně našel ve vápně Kalába, ten se neunáhlil, a i když mohl zakončovat, přihrál ještě volnému Pávkovi a daroval mu druhý gól v zápase – 1:3. Hned po tomto důležitém gólu vystřídal Pirkla na hřišti Kroulík. V 65. minutě Zeman včas vyběhl a lapil míč do vápna. O minutu později rozhodčí Stolín neodpískal jasný faul na Kaplana a z protiútoku potáhl balón Uhlíř a Turner naštěstí střílel nad branku. Další chybu vyrobil sudí v minutě 70. když se do vápna prokombinovali Štusák s Pávkem a po jasném penaltovém faulu vytáhl trestný kop mimo pokutové území. Z něj pak Pávek branku přestřelil. Naštěstí o minutu později přišlo definitivní K.O. pro Těchonín, když odražený balón napálil nekompromisně do sítě Kaplan – 1:4. V 77. minutě viděl žlutou kartu po faulu Buben. V 80. minutě vystřídal Kaplana Matoušek a o chvíli později ho dobře přihrávkou uvolnil Staněk a bylo z toho zakončení pro Pávka, které skončilo rohovým kopem. V 85. minutě zatáhl za záchrannou brzdu domácí Hubálek, když stáhl k zemi unikajícího Štusáka, který by už šel sám na branku. Za tento zákrok viděl „jen“ žlutou kartu. Denis se však rozhodit nenechal a trestný kop sám kopl podél zdi k tyči, kam se gólman domácích neměl šanci dostat – 1:5. V 86. minutě ještě přepustil své místo v brance Zeman Třešňákovi. Poslední šanci zápasu měl po dobrém centru Staňka Štusák, ale zakončení patou v síti neskončilo. Mrzet nás to nemuselo, protože po závěrečném hvizdu rozhodčího svítilo na tabuli skóre 1:5.

Z Těchonína tedy odvážíme všechny tři body do tabulky. Naše mužstvo podalo bojovný a velmi dobrý výkon i vzhledem k nuceným absencím klíčových hráčů. Pochvalu zaslouží nejen ti, kteří na jejich postech zaskakovali, ale i hráči na lavičce, kteří svými výkony přispěli ke zlomení soupeře v průběhu druhého poločasu. Doufejme, že pravidelné dobré výkony z venkovních hřišť se podaří přenést i na domácí svatostánek do Kerhartic, kde netradičně v neděli 15.9. v 15:00 přivítáme soupeře z Kunvaldu.