V Rudolticích jsme rozjeli slušný gólostroj

OKRESNÍ PŘEBOR III. TŘÍDY 2019/2020

11. KOLO

RUDOLTICE B 2 : 7 KERHARTICE (0 : 3)

GÓLY: 46. a 64. MINÁŘ – 13. MARTINEC (KAPLAN), 15. MOTL (KOPEČEK ML.), 32. MARTINEC (KAPLAN), 49. KALÁB (KOPEČEK ML.), 72. KALÁB (MARTINEC), 75. KAPLAN, 78.MOTL (MARTINEC)

SESTAVA: KOPEČEK ST. (88. TŘEŠŇÁK) – HONZ (85. HRDINA), BRODSKÝ, ČADA, KROULÍK – VAŠÁTKO (65. ŠTUSÁK), KALÁB, KAPLAN (83. PÁVEK), MOTL (C), KOPEČEK ML. (78. STANĚK) – MARTINEC

V Rudolticích se muselo naše mužstvo poprvé v sezóně obejít bez kapitána Tomáše Janoty. Hrací plocha v místním fotbalovém areálů byla poznamenaná podzimním počasím a náročným víkendovým programem rudoltických mužstev.

Hned v úvodu pustila naše obrana do šance Mináře. Ten však branku přestřelil. Ve 4. minutě mířil po pasu Kalába Kopeček těsně vedle. V 9. minutě si Minář zopakoval střelu nad branku. Pak byl faulován Kaplan na hranici vápna a Motl zeď neprostřelil. 13. minuta přinesla nejprve gól Martince po přihrávce Kaplana, ale ten pro údajný ofsajd neplatil. O chvíli později si tito dva spolupráci zopakovali a Martinec vsítil první regulérní branku utkání – 0:1. V 15. minutě nejprve Kaplan nedosáhl na přihrávku Honze. Vzápětí po akci Kaplana a Kopečka se do míče krásně opřel Motl a nádhernou ránou nedal brankáři Nikolinkovi šanci – 0:2. V 19. minutě poslal pěkný centr pravou nohou Martinec a Kaplan hlavičkoval nepřesně. Ve 23. minutě Kopeček po Martincově přihrávce obranu neprostřelil a pak krásný Kroulíkův centr našel volného Kalába, ale opět se mával a pískal údajný ofsajd. Pak fauloval na rohu vápna Čada. Domácí Kuběnka branku z trestného kopu přestřelil. Na druhé straně po pasu Kalába Kaplan vycvičil obránce, ale branku těsně minul. Ve 29. minutě Kopečkův nepovedený centr skončil nad horní tyčí branky Rudoltic. Ve 32. minutě si opět zopakovali spolupráci Kaplan s Martincem a byl z toho třetí gól v síti Rudoltic – 0:3. Pak další krásný pas Kalába uklidil do sítě Kaplan, ale zdejší pomezní rozhodčí laik uviděl ofsajd, přestože náš kanonýr vybíhal evidentně až za obráncem. Naši hru to pak na pár minut rozhodilo a do konce první půle už jen domácí Minář pálil opět jen nad branku.

Slušný tříbrankový náskok z první půle nás trochu ukolébal a domácí toho dokázali využít hned ve 46. minutě, když poprvé trefili prostor mezi třemi tyčemi a byl z toho snižující gól z trestného kopu Mináře – 1:3. O minutu později pálil domácí Kuběnka těsně vedle. Pak naše akce po ose Čada – Kaláb – Kopeček – Martinec gólem neskončila a o chvíli později se po střele Kopečka odrazil míč ke Kalábovi a ten ho uklidil do sítě – 1:4. V 54. minutě kapitán domácích Vlček netrefil z blízka branku. O minutu později se Martinec se střelou unáhlil a minul. V 58. minutě netrefil prostor branky ani Kaláb po rohu Martince. V 59. minutě dostal zbytečnou žlutou kartu Kaláb po faulu v blízkosti rohového praporku na útočné polovině. Pak přišla pasáž hry, kdy jsmě měli obrovský tlak a spoustu šancí. Martincovu tečovanou střelu gólman s námahou vyrazil a Kaplan míč do branky přes obránce nedostal. Následoval roh Martince a střelu Kaplana opět vyrazil dobře gólman Nikolinko. Pak střílel ještě Motl slabě. V další šanci trefil Kaplan po narážečce s Kalábem břevno. A tak udeřilo na druhé straně. Téměř z totožného místa jako při prvním gólu poslal opět Minář trestný kop směrem na branku a Kopečkovi v bráně míč proklouzl mezi prsty – 2:4. V 65. minutě nahradil Vašátka Štusák. V 66. minutě po žlutém faulu na Kaplana napálil z trestného kopu míč Martinec, ale gólman dobře mířenou ránu vyrazil. V 69. minutě kopal Martinec rohový kop a odražený míč napálil Kaplan vysoko nad branku. V 72. minutě po dalším Martincově rohu hlavičkoval Kaláb úplně sám v malém vápně a přinesl uklidnění v podobě páté branky v síti Rudoltic – 2:5. Domácí byli od této chvíle v těžkém útlumu a vyráběli jednu chybu za druhou. Nejprve Kaplan v šanci po Martincově dlouhém autu propadlý balón hlavou zády k brance do sítě neuklidil. Vše si vynahradil v 75. minutě, když vystihl další špatnou rozehrávku Rudoltic a sólový nájezd zakončil kličkou gólmanovi a střelou do odkryté branky – 2:6. O chvíli později po akci Štusáka netrefil Martinec zcela odkrytou branku domácích. Kaplan pak další svůj průnik nezakončil. Ujala se až hlavička Motla po centru Martince z pravé strany – 2:7. Další Martincův ostrý centr do vápna Kaplan promáchl. Pak pálili dvakrát domácí Javorek a Minář opět jen vedle. V 86. minutě střílel těsně vedle Motl a Martinec po přihrávce Kalába hodně přestřelil. V poslední akci zápasu poslal domácí Špatenka centr za bránu a to bylo vše.

Konečný výsledek zápasu tedy 2:7 pro naše mužstvo. Domácí trefili prostor branky pouze dvakrát z trestného kopu. Přesto z toho vytěžili dvě branky v naší síti. To naši hráči kromě sedmi regulérních branek vstřelili další dvě z hodně sporných ofsajdových situací a mnoho dalších slibných příležitostí nedotáhli ke gólu. Nezbývá než cenné tři body z Rudoltic potvrdit v posledním domácím utkání podzimní části, které sehrajeme proti Boříkovicím v sobotu 26.10. ve 14. hodin. První polovinu sezóny 2019/20 pak zakončíme derby utkáním na hřišti v Ústí nad Orlicí s místním C týmem o týden později.