Kerhartice – Janov

KERHARTICE – JANOV ( na UMT Litomyšl ) 3:1

Po dlouhé zimní pauze jsme sehráli přípravný zápas s Janovem na hřišti v Litomyšli. Do prvního poločasu jsme nastoupili s obměněnou sestavou s cílem vyzkoušet u hráčů jiné posty a zapojit nové hráče, kde nás mile překvapil D. Rössler na postu D.2. Dalším novým hráčem je M. Kaplan a navrátilec O. Pávek.

Sestava v 1. poločase:

Onderka P., Hanus M., Pirkl V., Hrdina O., Martinec D., Procházka V., Brodský M., Rössler D., HJanota T., P8vek O. a Ilgner M.

Utkání začalo ve vyrovnaném tempu se spoustou nepřesností na obou stranách, první šanci (15.min.) vypracovali po levém křídle Janota, Martinec a Brodský. Poslední jmenovaný střílí ve vápně, ale jeho střela byla nepřesná. Další průběh 1. poločasu nás soupeř zavřel na naší polovině a po našem vhazování na vlastní polovině jsme ztratili míč, byl z toho break dva na jednoho dovršen gólem 1:0 pro Janov (30.min.). Závěr prvního poločasu byl z naší strany velmi nepřesný, snadno jsme ztráceli míče. Naše protiútoky nebyly pro soupeře nebezpečné a končily bez zakončení.

Sestava v 2. poločase:

Onderka P., Procházka V., Fišar T., Hrdina O., Martinec D., Hanus M., Kaplan D., Brodský M., Janota T., Kopeček R. a Kalousek M.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s řadou změn v sestavě a bylo to od prvních minut jiné mužstvo. Přidalo se na důrazu, zjednodušila se hra a přímočarost na branku. V 50. minutě vybojoval míč Martinec ve spolupráci s Hanusem a Kopečkem vyrovnáváme posledním jmenovaným 1:1.
Janov si ve 2. poločase moc příležitostí nevypracoval, za zmínku stojí říct nastřelená tyč z 20 metrů. Nadále jsme kontrolovali hru a další šance se rodily na našich kopačkách. Kopeček vybojoval míč, přihrál Kaplanovi do vápna, ten našel Kalouska, ale ze 3 metrů překopává branku. Další šanci si vypracoval velmi aktivní Hanus, který svým sólem prošel do vápna, ale jeho střela těsně míjí branku. V 80. minutě uvolňuje Janota Kopečka a ten se nemýlil a přesně dopravil míč do sítě 2:1. O 7 minut později podržel míč Kalousek, chytrou přihrávkou připravil balón Hanusovi a podél gólmana zvyšuje na 3:1. Výsledek mohl ještě upravit rozeběhnutý Ilgner, překopává gólmana, ale už nedokázal dotáhnout střelu do prázdné branky.
Tento zápas měl pro nás dva rozlišné poločasy, výsledek příznivý, ale do jarních částí musíme mít rozložení sil nejen na jeden poločas, ale vůli vyhrát oba poločasy budeme-li chtít mít dobré výsledky.